Tuesday, August 11, 2009

Hi سلامي چو بوي خوش آشنايي

سلامي چو بوي خوش آشنايي به آن مردم ديده ي روشنايي

براي ديدن كامل محتويات وبلاگ ها و سايت ها روي تاريخ ها یا آرشیو صفحه و يا روي عناوین آخرین یادداشت ها و تگ ها كليك نماييد. به عنوان مثال در وبلاگ مربوط به عكاسي بيش از يك كتاب مطلب مصور وجود دارد. در وبلاگ گردشگری مشهد روی تاریخ های سمت راست صفحه ، که کنار آن شکلی مانند مثلث قرار دارد ، کلیک کنید تا فهرست تمام مکانهای معرفی و عکاسی شده را بتوانید مشاهده نمایید. با کلیک نمودن روی هر عنوان باز شده ، محتوای مربوط به آن به نمایش در می آید.

برای اغلب این عکسها مجبور بودم مسافتهای زیادی را پیاده طی کنم. تنهایی ، گم کردن مسیر در برف و کولاک زمستانی و دیگر خطرهای فراوان طبیعت گردیهای انفرادی ، خود داستانهای دیگری دارد که امیدوارم فرصتی برای بیان آنها پیش بیاید. اگر روی عکس هایی که نشانه موس روی آن فعال می شود، کلیک نمایید، اندازه ی بزرگتری از آن عکس را خواهید دید، مانند وبلاگ گردشگری مشهد ، که در حال حاضر یک مرجع اینترنتی، در مورد گردشگری مشهد و دیدنیهای اطراف آن است.امیدوارم توانسته باشم با ارائه این کارها، گامی به سوی نشان دادن چهره ی خوبی از ایران و ساخت جامعه ای سالم تر برداشته باشم.

اصل عكسها در آرشيو موجود و قابل چاپ در ابعاد بزرگ و همچنین قابل چاپ روي تابلو هاي فلكسي مي باشد. بديهي است از سفارشهاي مناسب و مفيد براي جامعه، استقبال مي کنم. همچنين از همكاري هایی که برای مردم ایران مثبت و سازنده باشد چه با بخشهاي دولتي، سازمان ها ، ارگان ها ، اداره ها و ... و چه با بخشهاي خصوصي در هر مکانی که باشند، استقبال می کنم . هر گونه همكاري عزیزان ایرانی در جهت ارائه تسهيلات براي خدمت هاي علمي ،فرهنگي، و هنري به جامعه بیش از هر چیز، نشان از درایت و دور اندیشی آنها دارد. مسئولین شهر ها و استان های مختلف نیز می توانند عکس برداری از محلهای گردشگری خود را سفارش دهند. بدیهی است کاری که توسط فردی صورت گیرد که هم تخصص های لازم را دارد و هم انگیزه ، اشتیاق و عشق این کار را ، حاصل کار قابل مقایسه با کار های فرمایشی و دولتی نخواهد بود.

درآمد کشور ترکیه از صنعت توریست چندین برابر درآمد کشور ما از این صنعت گردشگری است. در صورتیکه جاذبه های دیدنی و توریستی کشور ترکیه قابل مقایسه با کشور متمدن و بزرگ ما نیست. توجه به امر گردشگری یعنی کوتاه ترین ، کم هزینه ترین و عاقلانه ترین کار برای ایجاد هزاران فرصت شغلی ، خود باوری هموطنان گرامی،... و رشد و شکوفایی ایران بزرگ. با توجه به بحران های انرژی و اتمام دیر یا زود منابع از جمله منابع نفتی کشور ، اگر از هم اکنون که دیر هم شده به فکر جایگزینی درآمد های دیگر چون گردشگری و توصعه علم و صنایع نباشیم ، آینده ی نزدیک بسیار تباه شده ای خواهیم داشت . برای نجات کشور هیچ راهی بجز تعامل سازنده و تلاش همگانی وجود نداشته و ندارد.

اميد وارم مردم عزيز و مسئولین گرامي به اينگونه تلاش هاي سازنده و با تأثير عميق و مثبت در جامعه جهاني ، توجه و حمايت بيشتري مبذول دارند. حمايت از اينگونه طرح ها وبرنامه ها ، حمايت از كيان و بزرگي و عظمت تمام مردم ايران و كشور عزيزمان مي باشد .البته باید در نظر داشت که هیچ کس به اندازه ی خود مردم ، قادر به کمک کردن به یکدیگر و همیاری برای ساخت کشور و دنیایی بهتر، نیست. لذا نباید زمان را به امید یاری دولت از دست داد. گر چه وظیفه ی اصلی دولت برنامه ریزی درست و همیاری با اندیشمندان و دیگر افراد جامعه برای ایجاد جامعه ای پویا تر است و باید بستر مناسب برای رشد بیشتر را فراهم کند. اگر من در اینجا سخنی از کمک دولت بردم در واقع از این راه دولت بیشتر به کارآیی خود کمک می کند تا اینکه به شهروند یا متفکری ویژه کمک کرده باشد، ولی مسئله این است که درک این موضوع برای بعضی از دولت مردان کشورهای جهان سوم ، خیلی راحت نیست. به خاطر نبود این تعامل سازنده است که در این جوامع، دولت ،مردم و متفکران همه زیان می بینند و هیچکدام نمی توانند کار آیی لازم را داشته باشند.

یک بار یک دانشجوی خارجی از استاد پرفسور محمود حسابی پرسید، "می گویند شما از جهان سوم آمده اید ،جهان سوم چگونه جایی است؟ " استاد جواب دادند " جهان سوم جایی است که اگر بخواهی کشورت را آباد کنی، خانه ات خراب خواهد شد و اگر بخواهی خانه ات آباد شود باید در تخریب کشورت بکوشی ". لذا کسانی که در راه سازندگی ایران بزرگ گام بر می دارند، خوب آگاه هستند که ساختن کشورشان، چه خانه خرابی برای آنها در پی خواهد داشت، ولی ترجیح می دهند خانه خودشان به بهای آبادی کشورشان خراب گردد. برای آنها بسیار آشکار است که به آن صورت خیری از دولتها نخواهند دید ولی مراوده با دولت را بخاطر کمک به کشورشان خواهند داشت. آنها در هر کجای دنیا که هستند، بجای نق زدن، آستین همت بالا می زنند و به سهم توانایی که دارند در جهت آبادی کشورشان می کوشند. حال اگر دولت و مردم به آنها یاری رساندند که چه بهتر وگر نه در سخت ترین شرایط ممکن هم به سبز بودن و سازندگی کشور خود، ادامه می دهند. تا کنون نیز ، استانداری ، فرمانداری ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، شورای اسلامی شهر مشهد ، و هیچ نهاد یا سازمان یا ارگانی ، برای این همه زحمت ، هزینه و تلاش انجام گرفته ، هیچ گونه کمکی انجام نداده اند. در صورتی که از اولین هدف های دولت باید یاری رساندن به نهاد های مفید مردمی و استفاده ی درست از تلاش و طرح های آنها باشد. این نامبردگان محترم میلیارد ها تومان در سال در جهت ایجاد دولت الکترونیک هزینه می نمایند ولی همانگونه که در عمل مشاهده می نمایید ، کار آن عزیزان که از هزاران امکانات و صدها متخصص هم استفاده می نمایند، قابل رغابت با کارهایی که یک نفر ایرانی از روی عشق و علاقه انجام می دهد، نیست. سالهای زیادی در زمینه های مختلف علمی ، هنری ، پژوهشی و ... با عشق و علاقه زیاد کار شده است ، تا اینکه شما شاهد یک درصد از کار هایی باشید که فهرست آنها در پیوند های زیر خواهد آمد. بدیهی است ما همیشه به خاطر مثبت اندیشی ، منتظر یاری رسانی دولتی و غیر دولتی ، برای به ثمر رساندن طرح هایی که به آبادانی کشورمان و ساخت جامعه ی سالم تر کمک کند ، هستیم . هر قدمی که آنها برداند، از طریق همین سایتها و وبلاگها و رسانه های جمعی دیگر ، برای تشویق دیگران ، اطلاع رسانی خواهد شد. بنا بر این امیدواریم مدیران ما تلاش سازنده ای داشته باشند تا مردم وجود آن عزیزان را به عنوان عناصری سازنده و برنامه ریزانی آگاه ، حس کنند.از تشویق های ایرانیان خارج کشور که نهایت سعی خودشان را برای خدمت به ایران انجام می دهند، نهایت تشکر را دارم. ما می توانیم هر جی دنیا که هستیم و هر پست و شغلی که داریم ، برای ساخت ایرانی بهتر و سالم تر دست به دست هم داه ، به کمک هم بشتابیم و نوآوری داشته باشیم در ایجاد حکومت مجازی و حقیقی دانایان و مصلحان اجتماعی. باور نمایید با رشد تکنولوژی امروز این کار بسیار ساده است، فقط کمی همت می خواهد که خوشبختانه ایرانیان سرآمد شگفتی سازان گیتی هستند و می توانند باشند.

اندیشمند حکومتی هرگز نمی تواند کار اندیشمند مستقل را انجام دهد،هنرمند حکومتی هم همین طور. این افراد متفکر و مستقل، هسته ی اصلی تولید دانش و قدرت اصلی جامعه هستند. ما به مفاخر خود کم توجهی کرده ایم. در مورد کم توجهی به مولوی شاعر بزرگ ایران، آن به سرمان آمد که دیدیم ترکیه ادعای از خود دانستن او را دارد.در مورد بزرگان دیگر باید با توجه بیشتر به آنها، جلوی از آن خود نمودن مفاخرمان، توسط کشورهای دیگر را بگیریم. بزرگترین اشتباه دولت ها می تواند استفاده و حمایت نکردن از این اندیشمندان و هنرمندان مستقل باشد. اینها استخوان بندی اصلی هر ملتی را تشکیل می دهند. این گروه از انسانها با چنان عشق و علاقه و انگیزه ای کار می کنند که به راحتی می توانند دنیایی را تحت تأثیر اندیشه و هنر خود قرار دهند. نمونه ی بارز آن پروفسور محمود حسابی بزرگ مرد علم ، اندیشه و عشق به ایران است. او مردی است که فقط اگر بخواهیم عنوان کار هایی که برای کشور ایران انجام داده است را بنویسم، خود کتابی خواهد شد. او بزرگترین انسانی است که افتخار یافتم از نزدیک او را ببینم و بعد نیز با پسر برومند و خوش فکرشان جناب مهندس ایرج حسابی آشنا شدم. شاید بتوان گفت تا کنون بزرگ مردی این چنین مخلص و کوشا مانند دکتر محود حسابی را، ایران بخود ندیده است. او یکی از بزرگترین و بهترین الگو ها برای بشریت است. در نتیجه اگر حکومتها به متفکران مستقلی مانند آنها متکی نباشند ، در مدیریت عاقلانه کشور به بیراهه خواهند رفت و از درون فرو خواهند ریخت و همراه خود کشور بزرگی را نابود خواهند کرد. بنا بر این، کمک گرفتن از متخصص های علاقه مند و عاشق فعالیت های سازنده، بسیار حیاتی است و زمینه ی رشد کارآیی و ایجاد انگیزه ی بیشتر در کارمندان دولت، نیز فراهم خواهد گردید. فکر می کنم تجارب روی داده در کشور ما و دیگر کشورها ، آنقدرکافی باشد که بفهمیم مفید و متعهد بودن واقعی هیچ ارتباطی به شکل ، قیافه و مسلک و مرام ندارد، بلکه بیشتر به اندیشه ، کارآیی ، انگیزه وعمل افراد بستگی دارد. با کمی احترام و اعتماد به یکدیگر ،به مراتب دنیای بهتری را خواهیم ساخت. من به تمام شما هم وطنان گرامی سلام می کنم ، سلامی برای ایجاد موج جدیدی از سازندگی و احترام و اعتماد به یگدیگر، سلامی چو بوی خوش آشنایی.

با تشكر از شما که افتخار میزبانی به من دادید.

محسن موسوي زاده


در صورت تمایل به ارائه پیشنهاد ، انتقاد و یا همکاری ، می توانید شماره تماس یا ایمیل خود را به آدرس اینترنتی زیر ارسال نمایید.

mohsenmoossavi at yahoo.com

لطفاً بجای

at

علامت

@

بگذارید.Hi like fragrance familiar to people observed a light

To see the full contents of blogs and website ها Archive page or on the date or last note on the titles and tags provide facts. For example, the photography blog for more than a code book is illustrated. Tourism blog Mashhad by side on the right, the triangle next to it is like a form, click the Index of all places, and photography was introduced to you can see. Click on any show with as open, the content of the show comes on.

For most of the pictures I have to do within walking distances to many. Alone, lost in snow and ice storm path and other winter Grdyhay individual nature of many risks, their stories is another opportunity to express hope that they come before. If you sign on the photos that are active on mouse, click, the larger size image you will see, such as Tourism Blog Mashhad, currently a reference online, in Mashhad and Tourism Dubai Real is around. I hope I could provide with this work, the step show your face and making good of society I removed more healthy.

Article Archive pictures and be available in large print and Printable Find Flex is on the panel. Obviously the Sfarshhay appropriate and useful to society, I welcome. Also, the cooperation that the Iranian people for what is positive and constructive with governmental departments, organizations, organs ها, office and ... And as with any place in the private sectors are welcome to do. Dear Colleague any Iranian facilities to provide service for scientific, cultural, and artistic community more than anything, show tact and far from thinking of them. Authorities of different cities and provinces can also taking pictures of places in order to Tourism. Obviously if someone is working on the same level of expertise and the necessary motivation, enthusiasm and love this work, the result of work of comparable work similarly and will not be public.

Turkey income from tourist industry in our country several times the income from this industry is tourism. If Tourist Attractions View and Turkey in comparable countries and large we are not civilized. Tourism means the matter shortest, most low-cost and most prudently work to create thousands of job opportunities, their belief dear compatriots, ... And of great prosperity and growth. Considering the energy crisis and end Sooner or later, including sources of oil, if too late now to think of other income replacement when Tvsh and Tourism Science and Industry Nbashym, very near future we will have a corrosive been . No way except to save the country and constructive interaction are not public and no effort.

Dear Varm people hope and to thank the authorities of such efforts with a constructive and positive and profound effect on global society, more attention and support are Mbzvl. Projects to support such ها dried, Kiyan, and great support and all the greatness of our dear country is. Of course, should consider that no one of its size, able to help each other and cooperate to build the country and better world is not. Therefore, time should help the government has lost hope. Although the government's main task of planning and collaboration with scholars and make other people to create a society more dynamic society and appropriate to provide for growth. If the dialogue here, I've really help state government more efficient this way helps you to a thoughtful citizen or have special help, but the problem is that to understand this issue for some third world countries the government of men, not very comfortable. This was due to the constructive interaction in communities, government, intellectuals and all people can see and any loss can not be as seeking work.

Once a foreign student of Professor Mahmoud arithmetic professor asked, "You say you come from the Third World, Third World where how?" A professor said "third world where if your country Bkhvahy Do Abad, thy house will be broken and if thy house Bkhvahy Abad Bkvshy must be the destruction of your country. " Therefore, people in the way of construction are the major step of, well aware that to build their country, whether in their home following the failure will, but prefer their home country cost Abadi be broken. For them it is very obvious from the Kheiri governments but will not engage because the government will help their country. Anywhere in the world that they are, instead mewl, Austin Hemmat are high and do have the ability to share in their country trying to Abadi. Now if the government and people to help them better Vgr Rsandnd what not even the most difficult conditions may be green and the reconstruction of his country, to continue. So far, too, General, Governor of Cultural Heritage and Tourism, Culture and Islamic Guidance Office, City Council of Mashhad, and no institution or organization or organ, for all this trouble, cost and effort took place, did not help any have. If the first aim of government should be useful to help people and institutions make use of their efforts and plans are. This respected Nambrdgan billions USD in order to create the E-Government should be cost, but in practice, as can see, the ones that work and hundreds of thousands of facilities use a specialist, a work that can Rghabt with the Iranian people love and interest is doing is not. Many years in different fields of science, art, research and ... With much love and interest in work is, until you witness one percent of the work to be some issues that they came to the following link. Obviously, because we always thinking positive, forward assist government and non-governmental Updates, put forth plans for the prosperity of our country and build a more healthy community help, we are. Every step they Brdand through the sites and blogs and other media, to encourage others, information will be. According to this constructive effort we hope managers have to be the ones people as constructive elements and planners aware of, to feel. Encouraging the Iranians out of their own country that ultimately trying to serve Iran do finally thanked I still have. We can each G. The world and every post and we have a job, build a healthy and better than the Iranian hand in hand Dah, also help in the Bus and innovation have created a virtual state of knowledge and real social reformer. Believe can grow with this technology today is very simple, just a little perseverance can fortunately be surprising makers excelled Iranians are world can be.

Thinker government can never work to conduct independent thinkers, artists acceptor state. This thoughtful and independent people, the core index for the production of power and knowledge society are. Figures We have the least noticeable. Little attention to the great Iranian poet Rumi, it saw that Turkey was Srman claim to know of him is. The other elders with more attention to them, in front of your show Mfakhrman by other countries we. Biggest mistake governments can not support the use of scholars and artists are independent. These are the main bone of each nation make up. This group of people with such love and interest and incentive to work that can easily influence a world of ideas and their art to be. Portfolio obvious that Professor Mahmoud Hessaby great science, thoughts, and love for Iran. He is a man If only for that work as Iran has done to write, your book will be. He is the biggest human pride found him closely and then see the boy with Iran in good Fkrshan Excellency Engineer Iraj arithmetic met. Perhaps since this great man such as sincere and diligent doctor Mhvd account, Iran is seen self. One of the largest and best pattern for humanity is. As a result, citizens and independent thinkers as they rely not, in the wise management of hell, and they went down into shape and be with your great country will be destroyed. Accordingly, expert assistance from interested and love constructive activities, is crucial and field growth performance and motivate your employees more government also will be provided. I think the experience on our country and other countries, Nqdrkafy be useful to understand and be committed to any real form of communication, gesture and manner, and no ideology, but more thought, performance, motivation Vml people depend. A little respect and trust one another, better world than we produced. My Dear All you can do Vtnan Hi, create a new wave of construction of trust and respect and Ygdygr, Salami Cho familiar fragrance.

Thank-you gave me the honor to host.

Mohsen Mousavi Zadeh


تعداد ي از سايتها و وبلاگهای مربوط به نگارنده My Other sites and weblogs

Mashhad Tourism گردشگری مشهد

http://mashhadtour.blogspot.com/

Citizen شهروند

http://shahrvandan.blogspot.com/

Two large photo collection and Tourist Mashhad Khorasan

دو مجموعه بزرگ از عكس هاي گردشگری مشهد و خراسان

http://picasaweb.google.com/mmoossavi/

http://picasaweb.google.com/mohsenmoossavi

http://picasaweb.google.com/fotomohsen

Education Park پارك آموزش ٍٍ

http://parkeamoozesh.blogspot.com/

اکوتوریسم ecotourism

http:// ecotourism.blog.com/

How to live a healthier?

چگونه می توان سالم تر زندگی کرد ؟

http://health.blog.com/

Photography عكاسي

http://mmoossavi.blogspot.com/

http://artphotography.blogsky.com/

Documented and illustrated stories

داستان هاي مستند و مصور

http://realtale.blogspot.com/

اوريگامي يا هنر كاغذ و تا Origami

http://iranorigami.blogspot.com/

http://origam.blogspot.com/

عکس Photos

http://www.flickr.com/photos/moossavi/

Reference large images in the world of nature

مرجعي بزرگ از عكسهايي در مورد طبيعت تمام دنيا

http://www.flickr.com/groups/natureart/

Great reference sunrise sunset pictures around the world

مرجعي بزرگ از عكسهاي طلوع و غروب سراسر دنيا

http://www.flickr.com/groups/sunriseandsunset

Some of the projects and works done by this Author

برخي از طرح ها و كارهاي انجام شده توسط نگارنده

http://mohsen-moossavi.blogspot.com/

معرفی تصویری شغل های ایرانی به ویژه هنری iranjobs

http://iranjobs.blogspot.com/

گردشگری خراسان Khorasan Tourism

http://khorasantour.blogspot.com/


Home

خانه

صفحه اول گردشگري مشهدگردشگری مشهد ، اريگامي ، هنر کاغذ و تا ، پوپک ، پارک آموزش، آموزش ، عكس ، هنر، عكاسي ، نقدعكس ، گالري ، نمايشگاه عكس ، ايران ، مشهد ، طبيعت ، محسن موسوي زاده ، گردشگری خراسان رضوی ، گردشگری خراسان ، گردشگری ایران ، کوهسنگی ، فردوسی ، گنبد سبز ، آرامگاه نادری ، موزه مشهد ، هتل های مشهد ، دیدنی های مشهد و اطراف آن ، دیدنیهای مشهد و اطراف آن ، گردشگری مشهد ، حرم امام رضا ، طرقبه ، شاندیز ، هنر عکاسی ، راهنمای گردشگری مشهد ، آموزش مدیریت گردشگری، دانشگاه گردشگری، راهنمای گردشگری خراسان ، توسعه سبز ، راهنمای گردشگری ایران ، راهنمای گردشگری ، عکسهای طبیعت ، آرامگاه فردوسی ، عطار ، کمال الملک ، خیام ، تخت جمشید ، کورش ، داریوش ، رستم ، کنگ ، زشک ، عنبران ، کلات ، طرقبه ، چالیدره ، منطقه گدشگری بینالود، بند گلستان ، سد گلستان ، ازغد ، مایان ، نقندر ، اخلمد ، گلمکان ، غار مغان ، عکاسی حرفه ای ، آموزش عکاسی ، محسن موسوی ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خراسان رضوی ، خیابان پوپک، توسعه سبز، اکوتوریسم ، توریسم بومی ، توریسم طبیعت ، گردشگری بومی ، گردشگری طبیعت ، ، شهروند ، شهرآرا ،

Mashhad Tourism , Iran Tourism, Origami, Mashhad Tour, Education, Photo, Picture, Art, Iran, Mashhad, review, Nature, art photography, Mohsen Moossavi ,photography, mashhad-tourist, Khorasan Tour, Khorasan Tourism, Iran Tour, poopak , fotopic, foto art, Koohsangi, Jaghargh, zoshg, poopak, Torghabeh , green development, anbaran , Kang , Mohsen Mousavi , Naghondar , Chalidareh, Bande golestan, Golestan Damp, Nishabour, Mashhad Tour , Kalat , Shandiz , Picnic guide , Nature art gallery, Azghad, Mayan, eco-tourism , eco tourism , ecotourism , citizen , ferdowsi , Khayyam , attar ,